Aktuality

Potvrzeno, nejlepší studenti chtějí pracovat u špiček ve svých oborech. U ČEZ, Škody Auto, PwC a Allen & Overy

18.2.2013 Zveřejnili jsme závěry z průzkumu TOP zaměstnavatelé 2012/2013, který se uskutečnil mezi 10 479 studenty vysokých škol.

Studenti si v něm vybírali zaměstnavatele, u kterých by v budoucnu rádi pracovali. Průzkum firmám ukazuje, kdo je pro vysokoškoláky jedničkou na trhu práce v jednotlivých odvětvích.

Úspěšní zaměstnavatelé potvrdili své pozice z předchozího ročníku. Technici chtějí do Škody Auto, právníci do Allen&Overy, ekonomové do PwC. Toto jsou volby vysokoškoláků s nejlepšími studijními výsledky. Pro všechny studenty bez ohledu na obor studia a studijní výsledky je „Jasnou volbou“ společnost ČEZ.

 

„I v letošním průzkumu se nám potvrdilo, že o prosperující a prestižní firmy je velký zájem. Tyto firmy mají ve svém oboru již dnes obrovskou konkurenční výhodu. Chtějí u nich pracovat ti nejlepší studenti a to firmám do budoucna bezpochyby pomůže. S rychlejším růstem, inovacemi či produktivitou firmy,“ řekl k průzkumu Jiří Kohout, mluvčí České studentské unie.

 

Kategorie

Název firmy

EKONOM

PwC ČR

PRÁVNÍK

Allen & Overy

TECHNIK

ŠKODA AUTO

Tabulka: výsledky hlasování studentů s nejlepšími studijními výsledky dle studijního zaměření

 

Studenti také hlasovali pro nejlepší zaměstnavatele v různých tržních odvětvích. Výsledky byly v každé kategorii velmi těsné, ale prestiž toho nejlepšího v daném oboru mohla získat vždy jen jedna firma.

 

Průmyslové odvětví

Název firmy

Automobilový a strojírenský průmysl

ŠKODA AUTO

Bankovnictví, pojišťovnictví

Česká spořitelna

Energetika, plynárenství

ČEZ

Doprava a stavebnictví

Student Agency

Informační technologie

Google

Obchod

Tesco Stores

Poradenství, outsourcing, audit

Deloitte ČR 

Právní kanceláře

Deloitte Legal

Spotřebitelský průmysl

Plzeňský Prazdroj

Telekomunikace

Vodafone

Tabulka: výsledky hlasování všech 10 479 studentů v jednotlivých průmyslových odvětvích

„Manažeři personálních oddělení nám opakovaně potvrzují, že boj o talenty na trhu nepolevil. Průzkumem bychom rádi pomohli talentům v rozhodování, kdo jsou ti nejlepší zaměstnavatelé v jednotlivých odvětvích. To znamená, kde se mají ucházet o pracovní místo a kterou volit pracovní nabídku,“ dodává Jiří Kohout.

 

Cenu ve speciální kategorii „Jasná volba“ vyhrála společnost ČEZ, která získala absolutně nejvíce hlasů od vysokoškoláků bez ohledu na obor studia a studijní výsledky. Umístila se tak spolu s firmou ŠKODA AUTO mezi firmy, které získaly po dvou cenách v různých kategoriích.