Aktuality

ČeSU zveřejnila výsledky průzkumu ČeSU TOP zaměstnavatelé

20.2.2012 Nejlepší studenti mají jasno. Chtějí pracovat u špiček ve svých oborech. U Škody Auto, PwC, Zentivy a Allen&Overy.

ČeSU: Nejlepší studenti mají jasno. Chtějí pracovat u špiček ve svých oborech. U Škody Auto, PwC, Zentivy a Allen & Overy.
 
20. února 2012 – Česká studentská unie (ČeSU), největší síť studentských organizací v České republice, zveřejnila závěry z průzkumu ČeSU TOP zaměstnavatelé, který se uskutečnil mezi 7955 studenty vysokých škol. Studenti si v něm vybírali zaměstnavatele, u kterých by v budoucnu rádi pracovali. Průzkum firmám ukazuje, kdo je pro vysokoškoláky jedničkou na trhu práce v jednotlivých odvětvích.
 
Technici chtějí do Škody Auto, právníci do Allen & Overy, ekonomové do PwC a studenti medicíny a farmacie do Zentivy. Toto jsou volby vysokoškoláků s nejlepšími studijními výsledky.
 
„Špičky firem ve svém oboru mají již dnes obrovskou konkurenční výhodu. Chtějí u nich pracovat ti nejlepší studenti a to firmám do budoucna bezpochyby pomůže.
S rychlejším růstem, inovacemi či produktivitou firmy,“ řekl k průzkumu Jiří Kohout, předseda České studentské unie.
 

Kategorie
Název firmy
EKONOM
PwC ČR
LÉKAŘ
Zentiva
PRÁVNÍK
Allen & Overy
TECHNIK
Škoda Auto

Tabulka: výsledky hlasování studentů s nejlepšími studijními výsledky dle studijního zaměření
 
Studenti také hlasovali pro nejlepší zaměstnavatele v různých tržních odvětvích. Výsledky byly v každé kategorii velmi těsné, ale prestiž toho nejlepšího v daném oboru mohla získat vždy jen jedna firma.
 

Průmyslové odvětví
Název firmy
Automobilový a strojírenský průmysl
ŠKODA AUTO
Bankovnictví, pojišťovnictví
Česká spořitelna
Energetika, plynárenství
ČEZ
Farmacie
Zentiva
Informační technologie a systémy, elektrotechnika
Apple
Obchod
IKEA
Poradenství, outsourcing, audit
Ernst & Young
Právní kanceláře
Deloitte Legal
Spotřebitelský průmysl
Coca – Cola
Telekomunikace
Vodafone

Tabulka: výsledky hlasování všech 7 955 studentů v jednotlivých průmyslových odvětvích
 
„I když se nyní nacházíme v hospodářské krizi, o talenty je na trhu boj stále. Průzkumem bychom rádi pomohli talentům v rozhodování, kdo jsou ti nejlepší zaměstnavatelé v jednotlivých odvětvích. To znamená, kde se mají ucházet o pracovní místo a kterou volit pracovní nabídku,“ dodává Jiří Kohout.
 
 
Cenu ve speciální kategorii „Jasná volba“ vyhrála společnost ČEZ, která získala absolutně nejvíce hlasů od vysokoškoláků bez ohledu na obor studia. Umístila se tak spolu s firmou Škoda Auto a Zentivou mezi firmy, které získaly po dvou cenách v různých kategoriích.